Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz, Özel Altınşehir Koleji’nin Kariyer Günleri Programına konuk olarak katıldı. (20.04.2016)


Bu Haberi

Bu Haberi

Tweetle





BURSA BAROSU BAŞKANI AV. EKREM DEMİRÖZ ÖĞRENCİLERE MESLEĞİN İNCELİKLERİNİ ANLATTI…

Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz, Özel Altınşehir Koleji’nin Kariyer Günleri Programına konuk olarak katıldı. Demiröz öğrencilere, “Hayatta hiçbir zaman soru sormaktan ve eleştirmekten asla korkmayın, çekinmeyin ama daima empati kurun” dedi.

Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz, Özel Altınşehir Koleji’nin öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği Kariyer Günleri Programına katılarak, avukatlık mesleği, meslek ahlakı, yargı ve hukuk gibi konular hakkında öğrencilerle paylaşımda bulundu.

Ders niteliğinde gerçekleşen programda öğrencilere adalet vurgusu yapan Demiröz, “Ülkemizde, ne zamanki bir kişiye haksızlık yapıldığında herkes o haksızlığı kendisine yapılmış olarak hisseder ve bir duruş sergilerse işte o zaman güzel bir ülke oluruz. Adaleti sadece kendiniz için sağlamayın ya da sadece sizin için olduğunu asla düşünmeyiniz. Karşılaştığınız olaylarda daima empati kurunuz. Unutmayın, acıyı yaşayarak öğrenirsiniz ve acı kavramı size hayatı öğretir. Ne size, nede bir başkasına haksızlık yapılmasına göz yummayın, izin vermeyin. Her meslekte, meslek ahlakına aykırı davranan kişiler olabilir. Siz gençlerimiz ilkeli duruşunuzla ilerde edineceğiniz mesleğe daima ışık tutun, meslektaşlarınıza da yol gösterin” diye konuştu.

Öğrencilerin, hukuk ve avukatlık mesleği hakkında sorduğu tüm soruları yanıtlayan Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, “Mesleğin kurallarına, ahlakına uygun davrandığınız sürece mesleğinizi her yerde layıkıyla yapabilirsiniz” dedi. Program, öğrencilerin Ekrem Demiröz’e çiçek takdim etmesiyle sonlandı.

 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23