Bursa Barosu'nun, ilçelerdeki avukatlarla kahvaltılı toplantı geleneği Mustafakemapaşa İlçesi'nde devam etti. (27.02.2017)


Bu Haberi

Bu Haberi

Tweetle
Anayasa değişikliği torba kanun gibi

Bursa Barosu Başkanı Altun, anayasa değişikliğinin son maddesinin, torba kanun gibi, onlarca maddede esaslı ve yapısal değişiklik getirdiğini söyledi.

Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, 16 Nisan'da halk oylamasına sunulacak 18 maddelik anayasa değişikliğinin torba kanun gibi olduğunu, son maddedeki düzenlemelerin onlarca maddede yapısal  değişikliğe yol açtığını söyledi.

Bursa Barosu'nun, ilçelerdeki avukatlarla kahvaltılı toplantı geleneği Mustafakemapaşa İlçesi'nde devam etti. Hande Otel'de gerçekleştirilen kahvaltıda konuşan Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, Mustafakemalpaşa'daki meslektaşlarının sorunlarıyla her zaman ilgilendiklerini, fakat genel olarak adliye ve yargının sorunlarının Türkiye'nin her yerinde aynı olduğunu söyledi.

Altun, Mutsfakemalpaşalı meslektaşlarına, Bursa Barosu olarak ilki 4 Mart'ta yapılacak anayasa panelleriyle ilgili bilgi verdi. Halkoylamasına sunulacak Anayasa değişikliğinin, torba kanun gibi getirildiğini, 18. maddeyle onlarca anayasa maddesine esaslı ve yapısal değişiklikler getirildiğini ifade etti.

18. maddeye göre Devlet Denetleme Kurulu'nun, daha önce sadece mali denetime tabi tutulan kamu kurumu niteliğindeki meslek odalarını idari denetime açarak başkan ve yöneticilerini görevden alıp, yerlerine kayyum atayabileceğini ifade eden Altun, bu kapsamda baro yönetimlerine de el konulabileceğini belirtti.

Mustafakemalpaşa'daki kahvaltıya, Bursa Barosu Mustafakemalpaşa Temsilcisi Rıza Göksu ile ilçedeki avukatlar ile Bursa Barosu yönetim kurulu üyeleri Onur Yavuz, Hüsniye Altın Yeşil, Sefer Bülent Yaylalı, avukatlar İzzet Boğa ve Türker Sarnık katıldı.


 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23