Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mesut Turan’ın kızı Gözde Turan’ın da aralarında bulunduğu 6 yeni avukatın ruhsat töreninde konuştu. (14.05.2017)


Bu Haberi

Bu Haberi

Tweetle


 

Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun: “Kimseyi ayarlarımızla oynatmayız”

Bursa Barosu Başkanı Altun, TVNet kanalında sözde tarihçilerin Atatürk’e aleni hakaretine ilişkin olarak “Türk milletinin değerleri var, kutsalı var. Kimseyi ayarlarımızla oynatmayız” dedi.

Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mesut Turan’ın kızı Gözde Turan’ın da aralarında bulunduğu 6 yeni avukatın ruhsat töreninde konuştu. Genç avukatlara mesleki anlamda önerilerde bulunan Altun, hafta başından beri gündemde bulunan Atatürk’e hakaret konusuna değindi. Altun şöyle konuştu:

“Pazartesi günü bir televizyon kanalında bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili ağza alınmayacak galiz hakaretlere varan ithamlar oldu. Basın ve sosyal medya aracılığıyla bir açıklama yaptık ve suç duyurusunda bulunduk ama bu işin rutini zaten… Söylediğimiz şey aslında şu. Türk milletinin, Türkiye’de yaşayan herkesin kutsal saydığı şeyler var. Önemli olarak gördüğümüz değerlerimiz var. Kurucu değerlerimiz var. Halk jargonuyla konuşacak olursak, ayarlarımız var. O sebeple ayarlarımızla oynamasınlar diyoruz. Kutsallarımızla, değerlerimizle oynamasınlar.

Maalesef televizyonlarda kendilerine görev verilmiş bazı tetikçiler var. Bunların görevi şu… Hani tansiyon problemi olanlar bilir. Tansiyon aletlerinin nabız ölçerleri vardır. Bu kişilerin görevi nabız ölçmek. Ortaya bir yalan atıyor, buna karşılık vereceğimiz reaksiyona bakıyorlar. Açıkçası bizi bir şeylere alıştırmaya çalışıyorlar ama alışmayacağız. Kurucu ayarlarımız hiçbir zaman değişmeyecek.”

 


 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23