Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi diploma törenine Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun da katılarak, dönem birinci, ikinci ve üçüncüsüne plaket verdi. (16.06.2017)


Bu Haberi

Bu Haberi

TweetleUludağ Hukuk’un yeni mezunlarına plaketlerini Gürkan Altun verdi.


Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi yeni mezunlarını verdi. Uludağ Üniversitesi Görükle Kampusu Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen diploma törenine Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun da katılarak, dönem birinci, ikinci ve üçüncüsüne plaket verdi.

Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunları adına konuşan dönem birincisi Esin Karagöz, hukukçuluğun ezber mesleği olmadığını, kanunla değil, hukukla, vicdanla, muhakeme yeteneğiyle bağdaştırılması gereken kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

Victor Hugo'nun “İyi olmak kolaydır. Zor olan adil olmaktır. En mükemmel adalet ise vicdandır” sözünü hatırlatan Karagöz, “Lisans eğitimi bizlere hukuk vizyonunu, yorum yeteneğini, hukuki bakış açısını aşıladı. Aldığımız teorik bilgilerle hukukun en iyi uygulayıcılarından olacağımıza, adaleti en iyi şekilde icra etmeye çalışacağımıza, hukuku olması gereken yere taşıyacağımıza, hiç kimsenin önünde iliklenmesin diye düğmesiz olan cübbelerimizin hakkını vereceğimize huzurlarınızda, tüm arkadaşlarım adına söz veriyorum” diye konuştu. Karagöz, “Mezun olurken içimizde pek çok haklı kaygı barındırıyoruz. En başta da istek ve kabiliyetimize göre bir iş bulabilme kaygısı geliyor” dedi.

Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Halit Aker konuşmasında, Hukuk Fakültesi yerleşkesinin Görükle’ye taşınmasıyla ilgili bilgi verdi. Aker, Görükle yerleşkesinde yer tahsis işlemlerinin tamamlandığını, mimari projelerinin hazırlandığını söyledi. Doç. Dr. Halit Aker daha sonra, mezun öğrencilere topluca mezuniyet yemini ettirdi.

Konuşmaların ardından öğrencilere diplomaları verildi. Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun da, fakülteyi ilk üç dereceyle bitiren Esin Karagöz, Arife Ay ve Gülşah Bulut’a plaket verdi. Öğrencileri keplerini havaya fırlatmadan önce Esin Karagöz, fakültenin yaş kütüğüne çivi çaktı. 
 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23