Adalet Yürüyüşü'nün Sakarya etabına Bursa Barosu da destek verdi. (03.07.2017)


Bu Haberi

Bu Haberi

TweetleAdalet Yürüyüşü'ne Bursa Barosu'ndan destek

Adalet Yürüyüşü'nün Sakarya etabına Bursa Barosu da destek verdi.

Sabah saatlerinde Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, Başkan Yardımcısı Atila Atik, Sayman Metin Öztosun, Bursa Barosu'nun önceki başkanları Yahya Şimşek, Ali Arabacı, Asude Şenol ve bir grup avukatla önce Sakarya Barosu'na gitti. Burada Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun ile birlikte Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, Artvin Barosu Başkanı Ali Uğur Çağal, Tekirdağ Barosu Başkanı Erhan Sezer, Manisa Barosu Genel Sekreteri Seçil Ege Değerli, Gaziantep Barosu Önceki Başkanı Bektaş Şarklı ve TBB Eski Genel Sekreteri Güneş Gürseler'i konuk etti.

Baro başkanları ve avukatlar daha sonra Hendek-İzmit Karayolu üzerinde, Adalet Yürüyüşü mola noktasına gittiler. Mola alanına cübbeleriyle giren baro başkanları, başta Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu olmak üzere CHP'liler ve adalet yürüyüşüne katılan vatandaşlarca coşkuyla karşılandılar.

Baro başkanları, mola alanında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da dinlendiği karavanda ziyaret ettiler. Daha sonra da yürüyüşün 16. gün 3. etabını Kılıçdaroğlu ile birlikte katettiler.

Yürüyüşün bazı bölümlerinde baro başkanları ve avukatlara Bursa milletvekilleri Ceyhun İrgil ile Orhan Sarıbal da eşlik etti. Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise son mola yerinden ayrılana kadar Bursa Barosu heyetini hiç yalnız bırakmadı.

Yürüyüş sırasında Halk TV başta olmak üzere çeşitli yayın kuruluşları Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun ile röportaj yaptı. 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23