Kadın Baro Başkanlarımızdan Trabzon Baro Başkanımıza destek açıklaması. (02.08.2017)


Bu Haberi

Bu Haberi

Tweetle


 

BASIN AÇIKLAMASI

Nüfus Hizmetleri Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına Dair Kanunu Tasarısının TBMM sunulması nedeniyle, haklı kaygılarını dile getiren, görevi ve temsil ettiği makam gereğince de bu kaygılarını kamuoyu ile paylaşan Trabzon Baro Başkanı Sayın Av.Sibel Suiçmez’e yönelik olarak , Diyanet Sen Trabzon Şube Başkanı Metin Aydın’ın üslup ve seviyeden yoksun açıklamalarını , üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Değerli bir hukukçu, Kadın avukat ve dahi Kadın Baro Başkanı olan Sayın Av.Sibel Suiçmez hakkında, ithamda bulunmak,saldırmak, hedef göstermek, her şeyden önce kadın hakları konusunda eğitim vermeye kalkmak, Diyanet Sen Trabzon Şube Başkanın ne görevi ne de haddi değildir.

Laiklik ilkesini yerle bir edecek olan, her yönüyle sakıncalı ve tehlikeli bulduğumuz bu tasarının toplum kutuplaştıracağına yönelik kaygılarımızda ne kadar haklı olduğumuz, yapılan bu talihsiz, çirkin, iftiralarla dolu, kabul edilemez beyanlarla şimdiden ortaya çıkmıştır.

NE TRABZON BAROSU , NE TRABZON BAROSUNUN SAYGIDEĞER BAŞKANI AV. SİBEL SUİÇMEZ, NE DE TÜM TÜRK KADIN AVUKATLAR YALNIZ DEĞİLDİR, BİRLİKTE ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA, LAİK , DEMOKRATİK , HUKUK DEVLETİ İLKESİNDEN BİR AN SAPMADAN, TÜM GÜCÜMÜZLE, TRABZON BARO BAŞKANI AV.SİBEL SUİÇMEZ’İN YANINDA OLDUĞUMUZU KAMUOYNUNA ÖNEMLE BİLDİRİRİZ.

Bilecik Baro Başkanı - Av.Halime Aynur
Düzce Baro Başkanı - Av.Azade Ay
Kırşehir Baro Başkanı - Av.Mehtap Karaburçak
Tuzcu
Osmaniye Baro Başkanı  - Av.Dilem Aksoy
Sinop Baro Başkanı - Av.Hicran Kandemir

 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23