29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Bursa Barosu TSM Korosu Bursalı sanatseverlere muhteşem bir gece yaşattı. (30.10.2017)


Bu Haberi

Bu Haberi

TweetleBursa Barosu Korosu’ndan muhteşem konser

Tangolarla Cumhuriyet Konseri, izleyenleri büyüledi. Konserin ikinci yarısında TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Çiğdem Yarkın sahne aldı.

Bursa Barosu, Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında Bursalı sanatseverlere muhteşem bir gece yaşattı. Bursa Barosu TSM Korosu’nun “Tangolarla Cumhuriyet Konseri” salonu tıklım tıklım dolduran Bursalılar tarafından ayakta alkışlandı. Konserin ikinci bölümünde TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Çiğdem Yarkın sahne aldı.

Filiz Başıbüyük şefliğinde 25 Ekim Çarşamba gecesi BAOB Oditoryumu’nda gerçekleştirilen konserde Bursa Barosu TSM Korusu, hepsi birbirinden güzel tango ve kanto eserler seslendirdi. Sunumunu koro üyelerinden Avukat Nabi Ergin’in yaptığı konserde çoğunluğu Nihavend makamındaki eserleri usta müzisyenlerin eşliğinde seslendiren korist ve solistler, büyük alkış aldı. Koro, sahneyi TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Çiğdem Yarkın’a bırakmadan önce Avukat Metin Öztosun’un yazıp bestelediği Mavi Marş’ı okudu. Öztosun’un Atatürk’ü anlattığı sözleri yansıda gösterildi ve salonu dolduran yüzlerce sanatsever ve Cumhuriyet aşığı, marşa hep bir ağızdan eşlik etti.

Konserin ikinci bölümünde sahneye çıkan TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Çiğdem Yarkın, büyülü sesiyle seslendirdiği sevilen Türk Sanat Müziği şarkılarıyla izleyenleri coşturdu.

Konser sonunda sunucu, şef ve konuk sanatçıya çiçek vermek üzere sahneye çıkan Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, meslektaşları Ahmet Cem Fırat’ın bıçaklı saldırıya uğraması nedeniyle duydukları üzüntü kadar failler hakkında tutuklama talep edilmediği gibi tutuklama kararı da verilmemesinden ötürü yaşadıkları üzüntüyü dile getirdi.

Konser, 10. Yıl  ve İzmir’in dağlarında çiçekler açar marşlarının hep bir ağızdan söylenmesiyle son buldu. 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23