Bursa Barosu, 'Cumhuriyeti Savunuyoruz' pankartı arkasında Setbaşı’ndan Heykel’e Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi. (30.10.2017)


Bu Haberi

Bu Haberi

Tweetle
“Cumhuriyeti Savunuyoruz”

Bursa Barosu, “Cumhuriyeti Savunuyoruz” pankartı arkasında Setbaşı’ndan Heykel’e Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi.

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, yönetim kurulu üyeleri ile bir grup avukat, Setbaşı Mahfel Çay Bahçesi’nde toplanıp, Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. Avukatlar yürüyüş boyunca 10. Yıl ve İzmir marşlarını okudu, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganı attı.

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nca verilen işaretle saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Son olarak Başkan Altun, meslektaşlarına hitaben kısa bir konuşma yaptı. Altun, “94 yıl önce bugün ‘Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’ demişti Büyük Atatürk ve sözünü tuttu” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Biz savunma görevini icra edenler, pankartta da ifade ettiğimiz gibi Cumhuriyet’i savunuyoruz, savunmaya devam edeceğiz. Bu uğurda ölmek gerekiyorsa öleceğiz. Cumhuriyet olmadan hiçbirimizin, hiçbir yurttaşın yaşamının anlamı kalmaz. Çocuklarımıza emanet bırakacağız, onlar da çocuklarına bırakacak. Ata’nın manevi huzurunda bir kez daha söz veriyoruz. Cumhuriyetin bekçisiyiz, devrimlerinin bekçisiyiz, kazanımlarının koruyucusu, kollayıcısı ve savunucusuyuz. Nefes aldığımız sürece bu vatan bizlere emanet, bunun bilincindeyiz. Bizi kul olmaktan yurttaş olmaya taşıyan, bize bu hakları veren, bu mesleği edinmemizi sağlayan Cumhuriyet’e sıkı sıkı sarılacağız.”
 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23