17 Mayıs 2018 Perşembe günü Ankara Barosu tarafından düzenlenen seçim güvenliği toplantısına Bursa Baro Başkanı Gürkan Altun, Sayman Av. Metin Öztosun ve Av. Türker Sarnık katıldı. (18.05.2018)


Bu Haberi

Bu Haberi

Tweetle

KAMUOYUNA;
HER İLDE, HER OKULA BİR AVUKAT!

Ülkemiz, ‘baskın erken seçim’ kararı ile daha önce benzeri yaşanmamış yeni bir seçim sürecine girdi.

OHAL koşulları altında ve Seçim Kanunu'ndaki son değişikliklerle 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde, vatandaşlarımızın, seçim süreçlerine olan güvenlerini kaybettiklerini; hatta sandık görevlilerinin dahi kanun değişikliklerini yorumlamakta zorlandıklarını; vatandaşların seçme haklarını özgürce kullanmak konusunda haklı endişeleri olduğunu görüyoruz.

Bu nedenlerle her seçimde olduğu gibi ama bu kez çok daha etkin bir katkı sunmak üzere, "Her ilde, her okula bir avukat" hedefiyle sandık güvenliği konusunda aşağıda isimleri bulunan Barolar ile çok değerli çalışmaları olan Sensiz Olmaz Hareketi ile birlikte çalışma yapmaya başladık.

Bu kapsamda ilk toplantımızı 17 Mayıs 2018 tarihinde Ankara Barosu’nda yaptık. Toplantıya 17 baro başkanımız ile yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız katıldı.

Ankara Barosu ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Muğla, Aydın, Adana, Gaziantep, Düzce, Bilecik, Trabzon, Ordu, Amasya, Şanlıurfa ve Denizli Barolarının başkanları ya da temsilcileri hazır bulundu.

Diyarbakır, Bingöl, Van, Sakarya, Burdur, Isparta, Çorum, Kırşehir, Kütahya ve Rize baroları ise mazeretli oldukları için katılamadı.

Toplantıda, seçim güvenliği eğitiminin nasıl yapılacağı; hangi illerin seçim güvenliğinde şaibeleri daha çok yaşadığı ve her okula bir avukat görevlendirilmesinin yöntemleri tartışıldı.

Toplantıda, 22 Mayıs Salı günü ikincisi İstanbul'da yapılacak toplantı ile tüm baro başkanlarına Seçim Güvenliği Eğitimcileri Eğitimi verilmesi ve bu suretle baro başkanlarının kendi illerinde meslektaşlarının eğitimine katkıda bulunması; seçim güvenliği konusunda özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki tüm barolara ve meslektaşlara destek olmak ve ortak yapılabilecek çalışmalar için 29 Mayıs’ta Diyarbakır'da yine tüm baro başkanları ile toplantı yapılarak seçim güvenliğinin birlikte sağlanması konusunda destek olunması kararlaştırıldı.

ANKARA BAROSU BAŞKANLIĞI
İSTANBUL BAROSU BAŞKANLIĞI
İZMİR BAROSU BAŞKANLIĞI
ANTALYA BAROSU BAŞKANLIĞI
BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI
MUĞLA BAROSU BAŞKANLIĞI
AYDIN BAROSU BAŞKANLIĞI
ADANA BAROSU BAŞKANLIĞI
GAZİANTEP BAROSU BAŞKANLIĞI
DÜZCE BAROSU BAŞKANLIĞI
BİLECİK BAROSU BAŞKANLIĞI
TRABZON BAROSU BAŞKANLIĞI
ORDU BAROSU BAŞKANLIĞI
AMASYA BAROSU BAŞKANLIĞI
ŞANLIURFA BAROSU BAŞKANLIĞI
DENİZLİ BAROSU BAŞKANLIĞI
Ankara Barosu tarafından düzenlenen seçim güvenliği toplantısına Bursa Baro Başkanı Gürkan Altun, Sayman Av. Metin Öztosun ve Av. Türker Sarnık katıldı. Ankara Barosu ev sahipliğindeki toplantıya Bursa’nın yanısıra İstanbul, Antalya, İzmir, Gaziantep, Aydın, Muğla, Bilecik, Düzce, Ordu, Denizli, Şanlıurfa, Adana, Amasya barolarının başkan ve temsilcileri katıldı.
 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23