Bursa Barosu’nun, 3 Temmuz 1979 tarihinde öldürülen Av. Cengiz Göral anısına ilk kez düzenlediği makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. (21.09.2018)


Bu Haberi

Bu Haberi

Tweetle

Av. Cengiz Göral Makale Yarışması ödülleri törenle sahiplerine verildi

Bursa Barosu’nun, 3 Temmuz 1979 tarihinde öldürülen Av. Cengiz Göral anısına ilk kez düzenlediği makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Bursa Barosu BAOB Hizmet Birimi’nde bulunan Av. Özgür Aksoy Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, yönetim kurulu üyeleri, Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Doğan Şenyüz, Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Aykut Güngör, Av. Cengiz Göral’ın eşi Ayhal Göral, salona adı verilen Özgür Aksoy’un eşi Avukat Çiğdem Alnıak Aksoy katıldı.

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, ödüllerin hemen ardından ruhsat alacak genç avukatlara da atıfta bulunarak “Cengiz Ağabeyimizin de hayal ettiği hukuk ve demokrasi üzerine kurgulanmış bir geleceği içeren anlamlı bir atmosferdeyiz. Genç meslektaşlarımızın da hukuka ve demokrasiye verecekleri katkı son derece önemli” dedi.

Ayhal Göral ile Çiğdem Alnıak Aksoy ve minik oğlu Civan’ın da salonda olduğunu hatırlatan Altun, “Onların da burada olması bize ayrı gurur ve sevinç veriyor. Göral ve Aksoy’u anmalar sırasında, geçtiğimiz yıllarda elim bir olayda kaybettiğimiz bir meslektaşımızı daha hatırladık. Murat Karaman aynı zamanda bir fotoğraf düşkünüydü. O’nun anısına da yakında bir fotoğraf yarışmamız olacak. Nasıl ki ailemizde kaybettiklerimizi hatırlıyorsak, Bursa Barosu Ailesi olarak da kaybettiklerimizi hatırlamayı, anılarını yaşatmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

Altun daha sonra yarışmaya katılan ve dereceye girenlere teşekkür etti. Sırasıyla ödüller verildi. Yarışmanın birincisi Bursalı Gazeteci Fırat Yılmaz’ın ödülünü Ayhal Göral verdi. İkinci İstanbul’dan Av. Çiğdem Koç, ödülünü Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Aykut Güngör’den, üçüncü Hukuk Fakültesi Öğrencisi Mustafa Gümüş de Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Doğan Şenyüz’den aldı. Av. Dilay Kuşoğlu’na mansiyon ödülünü Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun verdi. Altun ayrıca dereceye girenlere, Cengiz Göral’ın Gemlik Körfez Gazetesi’nde yayınlanan makalelerini içeren “Demokrasi Adına” adlı kitabın ilk baskısından hediye etti.
 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23