ANASAYFA
Güncel Duyurular:
31.03.2015 - Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi desteğiyle YOUTH-AGENDA ve GlobalB Academy tarafından Türkiye’de 4. kez 22-27 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Şile Değirmen Hotel'de 6 gün boyunca kapsamlı ve uygulamalı 4.Avukatlık Kampı yapılacaktır. 31.03.2015 - TBB DUYURUSU (2015/28) - 11.07.2013 tarih 28704 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak 24.07.2013 tarihinde yürürlüğe giren "Elektronik Haberleşme Sektöründe Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Gizliliğinin Korunması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in bir kısım bent ve ibarelerinin iptali ile yargılama sonuçlanıp hüküm kesinleşinceye kadar yürütmenin durdurulması hakkında. 31.03.2015 - TBB DUYURUSU (2015/26) - Türkiye Barolar Birliği tarafından her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Gününde verilmekte olan 'Avukat Noyan Özkan Çevre ve Ekoloji Mücadelesi Onur Ödülü' hakkında.
Arama :

Bursa Barosu Başkanlığı ile Selanik Barosu Başkanlığı arasında imzalanan “Kardeşlik ve İşbirliği Protokolü” çerçevesinde, bağımsız savunmayı temsil eden avukatların bilgi ve deneyimlerini artırmak düşüncesiyle, her iki Baro’nun da staj eğitim ve meslek içi eğitim faaliyetleri kapsamında ülkelerin hukuk sistemlerinin yerinde incelenmesi amacıyla planlanan “Stajyer Avukat ve Avukat Değişim Programı’nın ilki 1-6 Ağustos 2010 tarihlerinde Baromuzun gözetiminde Bursa’da gerçekleştirildi. (10.08.2010)


Bu Haberi

Bu Haberi

Tweetle


Bu Haberi

Bursa Barosu Başkanlığı ile Selanik Barosu Başkanlığı arasında imzalanan “Kardeşlik ve İşbirliği Protokolü” çerçevesinde, bağımsız savunmayı temsil eden avukatların bilgi ve deneyimlerini artırmak düşüncesiyle, her iki Baro’nun da staj eğitim ve meslek içi eğitim faaliyetleri kapsamında ülkelerin hukuk sistemlerinin yerinde incelenmesi amacıyla planlanan “Stajyer Avukat ve Avukat Değişim Programı’nın ilki 1-6 Ağustos 2010 tarihlerinde Baromuzun gözetiminde Bursa’da gerçekleştirildi. Programa Selanik Barosu’ndan iki avukat ve on stajyer avukat katıldı.

TEŞEKKÜR EDERİZ...

Sayın Valimiz Şehabettin Harput’a, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Recep Altepe'ye, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Sait Gürlek’e, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanımız Sayın Necati Türe’ye, Bursa 3. İş Mahkemesi Hakimi Sayın Yahya Coşkunoğlu’na, Bursa 2. İş Mahkemesi Hakimi Sayın Recep Özdemir’e ve Bursa Ağır Ceza Mahkemeleri personeline; Avukat Osman Orhan’a; Selanik Barosu ile yaptığımız tüm çalışmalarda olduğu gibi, bu proje içerisinde de yanımızda olan Avukat Selim Şerif ve Avukat Osman Kamiloğlu’na; projede gönüllü olarak görev alan Bursa Barosu Stajyer Avukatlarından Yıldırım Hacıoğlu, Saffet Recep, Orhan Alioğlu, Özcan Yusuf, Gökhan Berber, Münevver Akalın, Ayça Akgün, Ersin Aktaş, Meryem Avcı, Merve Evin, Özge Tetiköz ve Hamdiye Sezen Kuruşa’ya, konuklarımıza gösterdikleri ilgi ve misafirperverlik nedeniyle teşekkür ederiz.

 

BARO EVİ’NDE KABUL
Baro Başkanımız Zeki Kahraman, Selanikli konuklarımızı ilk olarak Baro Evi’ndeki makamında kabul etti. Baromuz üyesi Av. Selim Şerif’in tercümanlığı ile yapılan sohbet gayet sıcak bir ortamda gerçekleşti.

SELANİKLİ KONUKLARIMIZ
TÜRK HUKUK SİTEMİNİ
BARO BAŞKANIMIZDAN DİNLEDİLER

Stajyer Avukat ve Avukat Değişim Programı’nın ikinci buluşması, Baro Evi Konferans Salonu’nda oldu, bu buluşmada Bursa Barosu Stajyer Avukatları da yer aldı.

Baro Başkanımız Zeki Kahraman konuklarımıza Türk Hukuk Sistemi konusunda bir sunum yaptı. Sunumun Yunanca çevirisi Selanikli Stajyer Avukatlar Chrysoula Pechlivani ve Tzannos Nikolaos tarafından yapıldı.


TANIŞMA TOPLANTISI

Selanikli ve Bursalı stajyer avukatların tanışma toplantısı Baro Evi Lokali’nde gerçekleşti.

Toplantıda hukuktan çok biraraya gelebilmiş olmanın verdiği mutluluktan bahsedildi. Selanikli konuklarımızın Türkiye’ye olan ilgileri yoğundu, Türkiye bağlantılı çalışmak isteğinde olduklarından dilimize aşinaydılar, hatta bazıları çeviri yapabilecek düzeyde güzel Türkçe konuşabiliyorlardı.

Selanik Barosu ile Baromuz arasında ilişkilerin geliştirilmesi, bu tür buluşmaların bundan sonra da tekrarlanması ve iletişimin devamının sağlanması temennisiyle stajyerler arasında karşılıklı kartvizitler dağıtıldı.


BARO HİZMET BİRİMLERİNİ ZİYARET

Selanikli konuklarımızla bir sonraki durağımız Bursa Barosu’nun çalışmalarını gerçekleştirdiği hizmet birimlerimizdi.

Başta Baro Başkanımız Zeki Kahraman olmak üzere Yönetim Kurulu Üyemiz Atila Atik, Stajyer Avukat Temsilcimiz Yıldırım Hacıoğlu, Avukat Selim Şerif, Stajyer Avukat Safet Recep’in de katılımıyla, konuklarımızla birlikte Baro birimlerimiz ziyaret edilerek yapılan işlemler anlatıldı.


YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

Selanikli meslektaşlarımız Baro Yönetim Kurulu toplantısına da katıldılar.
Toplantıda, Yönetim Kurulu üyelerimizle de tanışma fırsatı bulan konuklarımıza Baro Başkanımız tarafından toplantıların yapılma şekli anlatıldıktan sonra, toplantı gündemi okundu, alınan kararlar hakkında kısa bilgiler verildi.RUHSAT VE BELGE TÖRENİ

Selanikli meslektaşlarımız, avukatlık mesleğine Bursa Barosu üyesi olarak adım atacak meslektaşlarımızın ruhsatlarının verildiği törendeydiler.
Aynı gün Baro Başkanlığımıza yaptığı ziyaret nedeniyle DSP Genel Başkanı Masum Türker de törende konuklar arasındaydı. Ruhsat töreninin ardından Selanik Barosu’ndan gelen meslektaşlarımıza “Stajyer Avukat ve Avukat Değişim Programı’na katılım belgeleri; projede gönüllü olarak görev alan Bursa Barosu stajyer avukatlarına teşekkür belgeleri takdim edildi. Tören, konuklarımızın Baro Başkanımıza ve Bursa’ya ziyaretlerinde kendilerine eşlik eden Baromuz mensubu meslektaşlarımıza hediyelerini sunumuyla sona erdi.


ADLİYE ZİYARETİ

Hukukun üstünlüğünün timsali, hukuk kuralları çerçevesinde hak arayışlarımızın mekanları adalet sarayları.

Selanikli meslektaşlarımızla bir başka durağımız Bursa Adalet Sarayı ve ilk ziyaretimiz Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Sait Gürlek’in makamındaydı.
Adalet Sarayı içerisindeki ikinci ziyaretimiz Stajyer Avukatlarımızın Adliye Stajlarının takibinden de sorumlu olan Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Necati Türe’ye idi.
Selanikli meslektaşlarımızın adliye içerisindeki gezi ve incelemelerine hak ve hukuk arayışlarının adli tatil başlamasına rağmen sürdüğü nöbetçi mahkemelerle devam edildi.

 
 
 
 

BURSA VALİSİNİ ZİYARET

1-6 Ağustos 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen “Stajyer Avukat ve Avukat Değişim Programı” kapsamında kardeş Baro’dan gelen meslektaşlarımızla birlikte ziyaret ettiğimiz bir diğer makam Bursa Valiliği idi.

Vali Sayın Şehabettin Harput, ziyaret sırasında konuk meslektaşlarımıza Bursa Valiliği’nin çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANINI ZİYARET

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’yi, ziyaretimiz sırasında Baromuz üyesi meslektaşımız Osman Orhan da bulundu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından örneklerle bahsedildiği ziyaretin sonunda konuklarımız hediyelerle uğurlandı.

Aynı günün akşam yemeği, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nca Mudanya’daki tesislerinde verildi.


BURSA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

İl Emniyet Müdürlüğü’ne yaptığımız ziyarette, Sayın Zeki Çatalkaya’nın Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanması nedeniyle Emniyet Müdür Vekili Arif Okçu tarafından kabul edildik.

Kurumun çalışmalarından bahseden Sayın Arif Okçu, görüşmenin ardından konuklarımıza İl Emniyet Müdürlüğü binası içerisindeki nezarethaneleri gezdirdi.

 

YEMEKTE BURSA KEBABI 

“Stajyer Avukat ve Avukat Değişim Programı’ nedeniyle aramızda bulunan konuklarımıza, adını Bursa’dan alan, değişmez ve yıllanmış tatlarımızdan şıra eşliğinde döner kebabımızı ikram etmeden olmazdı.


 
 
 

BURSA VE ALIŞVERİŞ

Tarihin modernlikle birleştiği Bursa’yı gezerek, görerek tanıtmaya çalıştığımız Selanikli meslektaşlarımız gözde alışveriş merkezlerinin yanında ipeğin şıklıkla buluştuğu Koza Han'da da alışveriş yapmaktan zevk aldılar.

 
 

 

Bu Haberi

 

 SIK KULLANILANLARAdres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok / BURSA Tel 0.224.251 66 06 - 0.224.272 11 94 Faks 0.224 251 62 49