AVUKAT GİRİŞİ

Çevre avukatları bu kez Şanlıurfa'da toplandı


Türkiye Baroları ve Çevre Avukatları 4. Kurultayı Şanlıurfa'da toplandı. Bursa Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Eralp Atabek, TBB önceki dönem Çevre ve Kent Hukuki Komisyonu Başkanı Av. Ali Arabacı ile komisyon üyesi Av. Erol Çiçek'in katıldığı kurultayın açılış konuşmasını Şanlıurfa Barosu önceki başkanı Araştırmacı Yazar Avukat Müslüm Akalın'ın konuşmasıyla başladı.

“Kır ve Kentin Sınırında Urfa'da Kültürel Mirasın Korunması ve Göbeklitepe” başlıklı panelde Mimar Doç. Dr. Gül Köksal “Kentsel Değerlerin Sürekliliği ve Yeni Değer Üretimi” konulu bir sunum yaptı. Ceren Gamze Yaşar da “Urfa'da Kır ve Kent Çelişkisinin Politik Ekolojisi” üzerinde konuştu.

Kurultayın öğleden sonraki bölümünde de oturum başkanlığını Av. Ali Arabacı'nın yaptığı forumda, “Adaleti nasıl müşterekleştireceğiz?” ve “Ülke genelinde mücadelenin ortaklaştırılması ve ekolojinin korunması” tartışıldı.

Kurultayın yarınki bölümünde de İzmir Barosu'ndan Av. Birkan Sonkaya “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde idarenin değişen teşkilat yapısı çerçevesinde çevre ve ekolojinin korunması” konulu sunum yapacak. Ayrıca dört farklı grupla atölye çalışması gerçekleştirilecek.

İlgili Fotoğraflar