AVUKAT GİRİŞİ

CMK Raporları Hazırlanırken Uyulması Gereken Konular

Ocas+ Evrak Hazırlama İşlemleri Ve Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar

Duruşmasına girilmiş olan, esas dosya ve değişik iş dosyalarını hazırlayıp; Baro onayına gönderebiliriz.
Soruşturma evrakları için, savcılık hazırlık numarası almış tüm evraklarımızı Baro onayına gönderebiliriz.
Tutanaklar ıslak imzalı, e-imzalı yada aslıgibidir yaptırılmış olmalıdır.

Evrak hazırlanışı
1- İşlemler -Görevlerim; menüsündan alınan tüm soruşturma ve kovuşturma dosyalarını liste şeklinde görüyoruz.
Her dosyanın sağında, kalem şeklinde, düzenle butonu bulunuyor, bu butona tıkladığımızda dosyanın içini açıyor, sol altta kaydet ve yazdır butonları vardır.

A-Esas ve değişik iş dosyalarını, soruşturma kurumu kutucuğuna bağlı bulunduğumuz Savcılığı seçiyoruz; yazdır butonundan 1. görev sonuç yazısı 2.görevlendirme yazısı çıkarıyoruz. Daha sonra kaydet ve onay havuzuna gönder diyoruz.
B-Hazırlık evrakları (karakol,savcılık,sorgu hak.) için soruşturma numarası yazan kutucuğa, savcılık hazırlık numarasına yazıyoruz, karakola gidiş geliş yol ücreti talebi var ise; gider kutucuğuna gider tutarını yazıyoruz, soruşturma kurumu kutucuğuna da bağlı bulunduğumuz savcılığı seçiyoruz, kaydet diyoruz, yazdır butonundan 1.görevsonuç 2.görevlendirme yazısı çıkarıyoruz. 3. gider belgerini çıkarıyoruz. Daha sonra onay havuzuna gönder diyoruz.

2- Ödeme-Ödeme Onay; menüsünü açtığımızda bizim onay havuzuna gönderdiğimiş tüm dosyalar tek bir tahakkuk numarası almış olarak; kırmızı bir + işareti altında toplanmış olarak gözükmektedir.
Yanlış gönderilen dosyalar satırın en sağında kırmızı geri al butonuyla geri alınması mümkün oluyor.
Gerekli kontroller yapıldıktan sonra, tahakkuk altıdaki tüm evrakları "Baro onayına gönder", butonu ile Baroya gönder diyoruz ve yazdır butonundan, ödeme listesini çıkarıp evrak gurubumuzun en üstüne, bir adet ekleyerek evraklarımızı CMK. Servisine teslim edebiliriz.


Hazırlayan 
Aksoy YILDIRIM